Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Nasi karatecy z medalami (zdjęcia)

29 października w sadowieńskiej Gminnej Hali Sportowej odbył się XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. Już po raz dwunasty Brokowski Klub Karate Kyokushinkai zorganizował ogólnopolskie wydarzenie sportowe pod nazwą XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin sport, edukacja, wychowanie. Na turniej do Sadownego przybyło blisko 100 zawodników z 13 klubów karate kyokushin.

2022/11/brok-jpg_63622ca8c90c9

Ośmioro przedstawicieli z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai stanęło na podium. Lena Wójcicka w grupie dzieci do 25 kg wywalczyła srebro. Wicemistrzami zostali: Artur Stefańczuk (dzieci) +45 kg oraz Jakub Fidura (kadet młodszy) do 32 kg.

Pozostali wywalczyli brązowe medale: Maciej Parys (kadet młodszy) do 30 kg, Damian Zyśk (kadet) +60 kg, Igor Szymorowski (dzieci) do 30 kg, Jakub Narewski (dzieci) powyżej 45 kg oraz Michał Winarski (młodzik) +65 kg.

XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Turniej rozpoczął się od oficjalnego otwarcia, którego dokonał prezes BKKK Zbigniew Wójcicki. Po otwarciu odbyła się konkurencja kata (układ, forma) oraz konkurencja w walkach reżyserowanych. Po wyłonieniu zwycięzców w w/w konkurencjach zawodnicy zmierzyli się w walkach w formule lekkiego kontaktu oraz w formule semi kontaktu. Zwycięzców oraz wszystkich, którzy stanęli na podium nagrodzono pucharami, medalami i dyplomami. Dekoracji dokonali przedstawiciele organizatorów, sędziów oraz gospodarzy terenu.

Wydarzenie sportowe pod nazwą XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin sport, edukacja, wychowanie zrealizowane zostało głównie ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego w Warszawie z oferty konkursowej wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Turniej wsparł również urząd gminy w Sadownem oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran.