Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Kino


Premiera filmu "Medjugorje" już wkrótce w ostrowskim kinie!

Premiera filmu "Medjugorje", który opowiada o próbie odkrycia fenomenu tego miejsca już wkrótce w ostrowskim kinie.

2022/11/medjugorie-plakat70x100-patronaty-v3-scaled-1-jpg_63624ad61983d

Już 4 i 5 listopada o godz. 17.30 w kinie Ostrovia przy ul. 11 Listopada w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się premiera filmu "Medjugorje" opowiadającego o próbie odkrycia fenomenu tego miejsca, przedstawiając jego historię, starannie analizując stosunek kościoła do objawień oraz świadectwa osób, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. Twórcy filmu w pasjonujący sposób opisują historię wydarzeń.

- Historia Medjugorje przez ostatnie 40 lat przechodziła przez trzy okresy. Pierwszym był okres komunistycznej Jugosławii, kiedy opresja służb specjalnych,ówczesnego UB, była bardzo silna, bardziej niż byśmy sobie wyobrażali. W związku z tym „objawienia” spotkały się z bardzo silną reakcją władz, które uciekały się do przemocy, żeby ten fenomen wygasić. Później nastąpił okres rozpadu Jugosławii i bratobójczej wojny na początku lat dziewięćdziesiątych, która ominęła Medjugorje. Cierpiało ono jednak z powodu ogólnej sytuacji odizolowania. I wreszcie trzeci okres, obecny, kiedy powstało nowe państwo Bośnia i Hercegowina, złożone z trzech wspólnot religijnych: katolickiej na południu, prawosławnej na północnym wschodzie, a w Bośni – muzułmańskiej, której rola jest coraz większa. W tym kontekście przesłanie z Medjugorje, tak jak jest nam komunikowane przez „widzących”, pozostaje ciągle takie samo. Jest nim wezwanie do nawrócenia, do pokuty, do wiary, do powrotu do praktyk religijnych i zaufania Bogu, który jest Panem historii w trudnych sytuacjach społecznych, rodzinnych czy indywidualnych. Jest w nim również nawoływanie do modlitwy o pokój. Według „widzących” Matka Boża przedstawiła się jako Królowa Pokoju, którego na Bałkanach ciągle brakuje - mówi abp Henryk Hoser.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.