Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Wielądek ze złotem. Brąz Księżopolskiego, Tararuj i Wielądek

Przedstawiciele Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai mają za sobą kolejny start w zawodach.

2022/11/img-2060-jpg_6364e17063e1d

Wystartowali w zmaganiach VII Young Oyama organizowanych przez Bydgoski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Jarosława Remusa IV Dan. Turniej zgromadził 340 zawodników z 40 klubów z północnej i zachodniej Polski, choć nie zabrakło również kilku klubów z Mazowsza.

Zawodnicy Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wywalczyli cztery miejsca medalowe. Na najwyższym stopniu podium stanął Przemysłąw Wielądek. Brąz wywalczyli: Laura Wielądek, Michał Księżopolski oraz Wiktoria Tararuj.

Pozostali zawodnicy odpadli w eliminacjach, chociaż część z nich wygrała swoje pierwsze walki. Turniej był mocno obsadzony a większość kategorii silnie obsadzona. Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski sędziował zarówno kata jak też kumite. Rolę sekundanta pełnił sempai Aleksander Cydejko.