Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Projekt pt. "Jestem szczęśliwy - żyję zdrowo" dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków z gminy Małkinia Gówna

Urząd Gminy w Małkini Górnej ogłosił rozpoczęcie projektu pt. "Jestem szczęśliwy - żyję zdrowo" skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z terenu gminy.

2020/06/komputer-dzieci-jpg_5ed614bd2e197 Zdjęcie ilustracyjne

W Małkini Górnej ruszył projekt profilaktyczny pn. "Jestem szczęśliwy - żyję zdrowo". Wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkoli z terenu gminy Małkinia Górna są serdecznie zaproszeni do wzięcia udziału w wydarzeniu. Warunkiem przystąpienia szkoły lub przedszkola do projektu jest przeprowadzenie w terminie od poniedziałku 7 listopada do piątku 2 grudnia zajęć profilaktycznych oraz przygotowanie gazetek szkolnych o tematyce przeciwdziałania uzależnieniom, a także przygotowanie przez uczniów prac konkursowych nawiązujących do hasła przewodniego. Prace wykonane na konkurs i sprawozdanie z podjętych działań profilaktycznych należy złożyć w Urzędzie Gminy Małkinia Górna do 2 grudnia.

Celem projektu jest m.in. promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych, zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania profilaktyczne, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności życiowych, uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu, innych substancji psychoaktywnych, a także problematyki uzależnienia od czynności czy też uzyskanie oryginalnych projektów prac promujących zdrowy tryb życia.

Szczegółowy regulamin dotyczący projektu znajduje się na stronie internetowej Urzędu Gminy w Małkini Górnej: https://www.malkiniagorna.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=87&artykul=3852&akcja=artykul

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.