Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Uroczyste powiatowo-miejsko-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

Z okazji święta, jakim jest Narodowe Święto Niepodległości, zorganizowano uroczystości w Ostrowi Mazowieckiej. Mieszkańcy wspólnie uczcili rocznicę odzyskania wolności przez naszą ojczyznę.

2022/11/obchody-narodowego-swieta-niepodleglosci-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-ostrowmaz24-jpg_636e52efc9588

W piątek 11 listopada o godz.12.15 na Placu Wolności mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej obchodzili wspólnie Narodowe Święto Niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych świąt w życiu wszystkich Polaków i z tej okazji Urząd Miasta, Urząd Gminy oraz Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowali tradycyjnie uroczystość, aby uczcić odzyskanie niepodległości przez Polskę, które w tym roku obchodziło swoją 104 rocznicę. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11.00 mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Tuż po mszy uroczystość przeniosła się na Plac Wolności, gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Państwowy oraz złożono wiązanki kwiatów. Nie zabrakło również przemówień publicznych zaproszonych gości.

-Cieszy się każde Polskie serce, raduje umysł myślący po polsku. Czcimy tych, którzy położyli zasługi w okresie zaborów, w  okresie bezpośrednio poprzedzającym odzyskanie niepodległości w 1918, ale też nie zapominamy o tych, którzy przez te ponad sto lat troszczyli się, na różne sposoby, o zachowanie i przekazanie polskości w domach, w instytucjach, w życiu publicznym, w różnych formach- mówił burmistrz miasta, Jerzy Bauer.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Uroczyste powiatowo-miejsko-gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

1/98
2/98
3/98
4/98
5/98
6/98
7/98
8/98
9/98
10/98
11/98
12/98

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.