Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Konferencja pt. "Uwolnij się. Bądź sobą!" w Starej Elektrowni (zdjęcia)

W Starej Elektrowni znajdującej się na terenie Ostrowi Mazowieckiej odbyła się bezpłatna konferencja pt. "Uwolnij się. Bądź sobą!", która miała na celu poszerzyć wiedzę oraz zwiększyć umiejętności z zakresu profilaktyki i stosowania wczesnej interwencji wobec dzieci i młodzieży zagrożonych lub uzależnionych.

2022/11/konferencja-pt-uwolnij-sie-badz-soba-w-starej-elektrowni-fot-ostrowmaz24-jpg_637b56dbf2322

W piątek 18 listopada o godz. 9.00 w Starej Elektrowni odbyła się bezpłatna konferencja pn. "Uwolnij się. Bądź sobą!", która została zorganizowana przez Szpital w Ostrowi Mazowieckiej oraz Poradnię Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Głównym tematem konferencji były uzależnienia dzieci i młodzieży, a celem poszerzenie wiedzy oraz zwiększenie umiejętności z zakresu profilaktyki i stosowania wczesnej interwencji wobec dzieci i młodzieży zagrożonych lub uzależnionych od substancji psychoaktywnych, komputera, internetu, nowych technologii, pornografii i hazardu.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy wykłady, z czego pierwszy, który poprowadził Mariusz Jędrzejko, został zatytułowany jako "Pandemia i postpandemia jako wyzwanie psychoprofilaktyczne. Od cyberzaburzeń i FOMO do ucieczki w nowe substancje". Mariusz Jędrzejko jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego, pedagogiem specjalnym i socjologiem, diagnostą i terapeutą uzależnień behawioralnych oraz kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla Dzieci i Dorosłych z Zaburzeniami i Uzależnieniami w Józefowie.

Drugim prelegentem był Zbigniew Michalczyk, który opowiedział o psychologicznych mechanizmach rozwoju uzależnień. Wykładowca jest magistrem psychologii, specjalistą psychoterapii dzieci i młodzieży, specjalistą psychoterapii uzależnień oraz superwizorem Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Po dwóch ciekawych wykładach przyszedł czas na panel dyskusyjny, gdzie wszyscy mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami oraz zadać nurtujące pytania. Następnie rozpoczęło się podsumowanie oraz oficjalne zakończenie konferencji, która z pewnością rozwiała wątpliwości wielu uczestników i pomogła zrozumieć pewne kwestie związane z przedstawionymi tematami.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Konferencja pt. "Uwolnij się. Bądź sobą!" w Starej Elektrowni (zdjęcia)

1/39
2/39
3/39
4/39
5/39
6/39
7/39
8/39
9/39
10/39
11/39
12/39

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.