Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Oficjalne otwarcie sezonu morsowego nad stawem miejskim w Ostrowi Mazowieckiej

Ostrowskie morsy już w niedzielę oficjalnie otworzą sezon nad stawem miejskim w Ostrowi Mazowieckiej. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w morsowaniu weź udział w wydarzeniu!

2022/11/oficjalne-otwarcie-sezonu-morsowego-nad-stawem-miejskim-w-ostrowi-mazowieckiej-program-wydarzenia-fot-morsowiaki-jpg_637b855fd0f40 Fot. Morstrowiaki

Już w niedzielę 27 listopada o godz. 12.00 nad stawem miejskim w Ostrowi Mazowieckiej dzięki współpracy z Urzędem Miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej grupa morsów ze stowarzyszenia Morstrowiaki oficjalnie otworzy sezon na zimne kąpiele. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w morsowaniu weź udział w wydarzeniu. Doświadczone ostrowskie morsy chętnie udzielą niezbędnych wskazówek jak robić to poprawnie. Jeśli jednak nie lubisz zimnej wody to przyjdź pokibicować i wesprzeć uczestników morsowania. Oficjalnemu otwarciu sezonu morsowego towarzyszyć będzie zbiórka funduszy dla stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk dla dzieci chorych na epidermolysis bullosa - EB. Stowarzyszenie będzie miało punkt informacyjny. Ponadto będzie można wziąć udział w licytacji ciekawych przedmiotów oraz usług.

- Morsowanie każdego roku zyskuje na popularności dzięki temu, że jest to rozrywka dostępna dla każdego.. Zimne kąpiele, zwykle realizowane od późnej jesieni do wiosny, poza ogromną dawką pozytywnej energii pozwalają na budowanie wspaniałych relacji pomiędzy uczestnikami a poza tym jak twierdzi medycyna oraz większość zaprawionych morsów niesie za sobą ogrom korzyści zdrowotnych. Przede wszystkim wzmacnia odporność, poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego, poprawia krążenie i ukrwienie skóry, wspomaga regenerację organizmu i co ciekawe wspomaga odchudzanie - informują Morsowiaki.

Program wydarzenia:

11:30 rejestracja uczestników - oświadczenie,

12:00 otwarcie imprezy, powitanie gości,

12:20 licytacje dla dzieci chorych na E.B.,

12:50 rozgrzewa,

13:00 wejście do wody,

13:15 gorąca zupa,

14:00 biesiada w remizie w Starej Grabownicy.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.