Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Siedem medali na 6. IKO Matshushima Polish Open w Wasilkowie!

W minioną niedzielę w Wasilkowie kolejny raz odbył się bardzo dobry turniej karate kyokushin. W tym roku do rywalizacji  stanęło 137 zawodników z 12 klubów karate z Polski, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Estonii. W stawce byli przedstawiciele Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

2022/11/img-4191-jpg_637f5afc25df3

Zmagania odbywały się według japońskich przepisów, czyli w pełnym kontakcie i z całym wachlarzem technik kyokushin. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 13 zawodników  i połowa z nich stanęła na podium. Srebro wywalczyła Wiktoria Tararuj. Pozostali zawodnicy sięgnęli po brąz: Damian Cymerman, Adam Gościniec, Kacper Podbielski, Borys Gospoś, Julia Rębowska  i Piotr Księżopolski. 

- Trzeba przyznać, że dzięki zagranicznym zawodnikom poziom tego turnieju stoi na wysokim poziomie, gdyż do Polski zabierani są tylko najlepsi zawodnicy. Daje to możliwość konfrontacji  umiejętności, w których nasi zawodnicy nie wypadają źle - mówi sensei Radosław Grabowski, który podczas turnieju był sekundantem zawodników, a sensei Tomasz Marcjaniak sędziował na jednej z mat. Organizatorem zawodów był sensei Mirosław Jurowczyk z Wasilkowa z federacji IKO Matshushima.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.