Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Sporty walki

Zofia Perzan z brązem. Dla nas jesteś mistrzynią!

Zofia Perzan wywalczyła brązowy medal n Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate Kyokushin.

2022/11/20221127-160735-jpg_6387382e32e7e

W miniony weekend w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Karate Kyokushin. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowały dwie zawodniczki: Zofia Perzan w kategorii juniorki - 60 kg oraz Oliwia Staniaszek w kategorii juniorki + 60 kg.

Dziewczyny pewnie wygrały swoje pierwsze pojedynki w eliminacjach. Oliwia w drugiej walce musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki i turniej zakończyła w "ósemce" najlepszych dziewcząt w Polsce startujących w kumite.

Zosia wygrała również drugą walkę i dotarła do strefy medalowej. W walce o finał nasza zawodniczka nie zdołała pokonać rywalki i tym samym uplasowała się na trzecim miejscu w mistrzostwach Polski juniorek w kategorii kumite do 60 kg.

Zawody w Katowicach zgromadziły 213 zawodników z 78 klubów karate z Polski zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.