Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Górskie pejzaże z Giewontem w roli głównej już wkrótce w Galerii Sztuki Jatki!

Mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości będą mieli okazję podziwiać górskie pejzaże z Giewontem w roli głównej w interpretacjach polskich artystów malarzy XIX i XX wieku. 

2022/12/gorskie-pejzaze-z-giewontem-w-roli-glownej-juz-wkrotce-w-galerii-sztuki-jatki-fot-galeria-sztuki-jatki-w-ostrowi-mazowieckiej-png_638a7e05e4628 Fot. Galeria Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej

Już środy 7 grudnia w Galerii Sztuki Jatki przy ul. Pocztowej 12 w Ostrowi Mazowieckiej będzie dostępna wystawa pn. "Giewont". Będzie to idealna okazja, aby odwiedzić ostrowską galerię sztuki i obejrzeć górskie pejzaże z Giewontem w roli głównej w interpretacjach polskich artystów malarzy XIX i XX wieku. Dzieła, które zostaną zaprezentowane to oleje na płótnie, dykcie i tekturze, a także akwarele i pastele na papierze. Prace przypadną do gustu każdemu z widzów, ponieważ przedstawiają góry w różnych porach dnia i roku, jednak przeważać będą zimowe widoki. 

Wśród autorów są dobrze znani twórcy, jak również Ci którzy pozostali anonimowi. Znani artyści to m.in. Karol Biske, Zefiryn Alojzy Ćwikliński, Stanisław Dąbrowski, Stefan Filipkiewicz, Stanisław Gałek, Teodor Grott, Marceli Harasimowicz, Władysław Jarocki, Stanisław Kamocki, Emil Krcha, Michalina Krzyżanowska, Wiesław Ochman, Gustaw Pillati, Kazimierz Podsadecki, Henryk Sajdak, Władysław Serafin, Kazimierz Stabrowski, Henryk Szczygliński, Henryk Uziembło i Wojciech Weiss.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.