Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Na konferencji w Jatkach omówiono warunki dalszego rozwoju dyscypliny w powiecie ostrowskim!

W Galerii Sztuki Jatki, która znajduje się na terenie Ostrowi Mazowieckiej, przeprowadzona została konferencja pn. "Kierunek lekka atletyka - warunki dalszego rozwoju dyscypliny w powiecie ostrowskim". Wśród uczestników rozwinęła się dyskusja o organizacji imprez lekkoatletycznych oraz rozwoju tej dyscypliny w naszym powiecie.

2022/12/konferencja-lekka-atletyka-fot-miejski-osrodek-sportu-i-rekreacji-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_63a0282a4dec2 Fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ostrów Mazowiecka

W środę 14 grudnia o godz. 13.00 w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej zorganizowana została konferencja pn. "Kierunek lekka atletyka - warunki dalszego rozwoju dyscypliny w powiecie ostrowskim". Na samym wstępie przywitał wszystkich dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej Michał Kulesza, podziękował za liczne przybycie i  zaprezentował uczestnikom szczegóły przebudowy stadionu miejskiego oraz jego wykorzystanie, a także kalendarz imprez lekkoatletycznych planowanych w 2023 roku. Po krótkiej przemowie na środek wystąpił burmistrz miasta Jerzy Bauer, który opowiedział o celowości organizacji sportowych konferencji tematycznych i podzielił się z uczestnikami planami działań mających na celu rozwój lekkiej atletyki w naszym regionie. Dodatkowo na wydarzeniu pojawił się wicestarosta Józef Rostkowski, który również zabrał głos i przedstawił istniejące zaplecze sportowe na terenie powiatu, opowiedział o zrealizowanych dotychczas przez powiat ostrowski inwestycjach, jak również o tych, które są w trakcie realizacji i tych planowanych do wykonania w niedalekiej przyszłości.

Na konferencji pojawili się prelegenci, którzy omówili poszczególne tematy i zachęcili uczestników do dyskusji. Prelegent nr 1, czyli Milena Kozłowska, która jest nauczycielką Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej opowiedziała nam o różnorodności form stosowanych do aktywizowania młodzieży w ostrowskich oddziałach sportowych, natomiast Adam Napiórkowski, również nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawił współdziałanie klubów i związków sportowych, jako warunek skutecznego szkolenia do rywalizacji sportowej i sukcesu.

Ostatnim prelegentem była Aleksandra Fronczyk, pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej, która zaprezentowała wyniki oraz cel "Badania Potencjału Cech Motorycznych przeprowadzonego przez pracowników MOSiR wśród dzieci z klas 1-3 Szkół Podstawowych oraz grup 6-latków z Miejskich Przedszkoli".

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.