Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Czy Adam Wiśniewski zostanie Sportowcem Roku?

Adam Wiśniewski zaliczył świetny sezon 2022 reprezentując WOPR-OS Ostrołęka. Ten utalentowany zawodnik zdobył kilka medali prestiżowych zawodów w ratownictwie wodnym.

2023/01/sportowiec-roku-109-kopia-jpg_63c7adcf94ef2

Pierwszy z nich zawisł na szyi podopiecznego Dariusza Małkowskiego 27 marca podczas zawodów Grand Prix Polski w Warszawie. W wyścigu sztafetowym na dystansie 4x50 m z przeszkodami zespół w składzie Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski zdobył srebrny medal.

Kolejne powody do radości Adam miał na Letnich Mistrzostwach Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które również odbyły się w stolicy. Najlepsze rezultaty Wiśniewskiego na tej imprezie to brązowy medal na dystansie 200m z przeszkodami oraz srebrny krążek w wyścigu sztafetowym 4 x 50 m z przeszkodami. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w kategorii OPEN Adam Wiśniewski uplasował się na V miejscu.

Niespełna miesiąc później Adam wykręcił kolejne rezultaty godne zapamiętania. Ze Śródlądowych Mistrzostw Polski wrócił jako multimedalista. Indywidualnie dwa złote, w konkurencji Garmin Rescue Hero, złoto drużynowo w wyścigu 4x80 m sprint po plaży w składzie Adam Wiśniewski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Ta sama drużyna zdobyła jeszcze dwa srebra w wyścigu pływanie i w akcji z pasem ratowniczym. W drugim dniu tej imprezy Mateusz dorzucił trzy złote i dwa srebrne medale.

Marsz po kolejne krążki Wiśniewski kontynuował w Mistrzostwach Polski w ratownictwie morskim, które odbyły się 6-7 sierpnia w Kątach Rybackich. Reprezentant ostrołęckiego klubu przywiózł do domu dwa złote medale, wywalczone w wyścigu bieg-pływanie-bieg (kat. junior i open) oraz brązowy medal w biegu na 1 km, ponadto Adam razem z Kamilem Bojarskim zdobyli brązowy medal w konkurencji wyścig z deską. Adam zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej junior.

Kilkukrotnie Wiśniewski stawał na podium podczas zawodów Gran Prix Polski. Najpierw przed własną publicznością, w Ostrołęce wywalczył dwa pierwsze oraz trzecie miejsce. Następnie w Zabrzu aż cztery razy znalazł się w strefie medalowej plasując się na pierwszej, dwukrotnie drugiej i trzeciej lokacie.

Świetnym podsumowaniem 2022 roku był start na Zimowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie. Adam zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii Open. Wiśniewski zdobył złoty medal w kategorii Open na dystansie 200 m super ratownik, srebrny medal na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach i brązowy medal na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem. Dwa srebra Adam wywalczył również z kolegami ze sztafety.

Adam Wiśniewski czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.667 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.