Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Amelia Kulesza czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Amelia Kulesza jest książkowym przykładem jak powinna rozwijać się młoda zawodniczka. 13-latka w 2022 roku do swojego sportowego CV dodała kilka bardzo znaczących sukcesów.

2023/01/sportowiec-roku-166-kopia-jpg_63c7ae1fa98f6

Wielki talent Amelii po raz pierwszy w 2022 roku objawił się podczas Mistrzostw Okręgu Polski Północno Wschodniej Związku Sportowego Mażoretek w Olecku. Dwa złote medale w kategoriach Solo Pom Juniorki oraz Acrobatic Baton Juniorki były bardzo mocnym wejściem w sezon startowy.

Wysoką formę Kulesza podtrzymała do Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek Związku Sportowego Mażoretek w Będzinie. W konkurencji Solo Acrobatic Baton Juniorki uplasowała się na bardzo wysokiej 4 lokacie. Ze śląskiej ziemi nie wróciła jednak z pustymi rękami. Amelia wraz z koleżankami z zespołu stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii miniformacja Mix - Junior Sport.

Ponownie podwójnie złoty okazał się dla 13-letniej sportsmenki Ogólnopolski Turniej Mażoretek AD ASTRA w Płońsku. Amelia nie dała żadnych szans rywalkom w klasyfikacjach Juniorki Solo Baton Acrobatic oraz Juniorki Solo Pompon.

Podopieczna Żanety Cwaliny-Śliwowskiej miała okazję również wystąpić na arenie międzynarodowej. Razem z koleżankami z klubu poleciała dumnie reprezentować nasz kraj podczas zawodów Pucharu Świata - Montecatini Terme 2022. Na włoskiej scenie dziewczyny czuły się jak ryba w wodzie, czego efektem było wywalczenie srebrnego krążka w dyscyplinie Formacje pom pon juniorki. To wielki sukces całego zespołu, który zaprezentował się na Pucharze Świata.

Po raz ostatni w 2022 roku można było zobaczyć Amelię na scenie podczas Międzynarodowego Turnieju Gimnastyki Bee Hero. Zmagania w roczniku 2009 ukończyła na 3 pozycji.

Amelia Kulesza czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.691 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.