Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Miłosz Dembiński rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Miłosz Dembiński należy do grona najbardziej utalentowanych zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. W sezonie 2022 kilkukrotnie poprawiał personalne rekordy oraz zdobył niezwykle cenne doświadczenie na imprezach ogólnopolskich.

2023/01/sportowiec-roku-095-kopia-jpg_63c7ee0f711c5

Pierwszy sprawdzian formy nastąpił już w styczniu. Na 1 Halowych Zawodach Kontrolnych WMOZLA 2022 w hali AWF Warszawa Miłosz uzyskał wynik 13,38m ustanawiając swój nowy halowy rekord życiowy. Podczas 2 Memoriału Romualda Wojnowskiego w Olecku poszedł o krok dalej i rywalizację na otwartym stadionie zakończył z dwoma rekordami – w pchnięciu kulą (13,71m) oraz rzucie dyskiem (39,57m). Z najlepszego rezultatu w rzucie dyskiem niezbyt długo się cieszył, ponieważ już tydzień później poprawił ten wynik o 6 centymetrów.

Dla podopiecznego Katarzyny i Konrada Szusterów najważniejszą imprezą w roku były Mistrzostwa Polski U18 w lekkiej atletyce. Przed lipcowym startem w Bielsko-Białej młody zawodnik zaprezentował się jeszcze podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS 2022, w których zajął piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą oraz na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18, gdzie wywalczył srebrny medal okraszony rekordem życiowym w pchnięciu kulą.

Na Mistrzostwach Polski U18 Miłosz postanowił odpalić fajerwerki podczas rundy eliminacyjnej. Fenomenalna próba na odległość 14.75m dała pewny awans do finału i kolejny już w 2022 roku rekord życiowy. Podczas finału reprezentant ostrołęckiego klubu w najdalszym podejściu uzyskał wynik 13.85m, który uplasował go na dwunastym miejscu w Polsce wśród zawodników do lat 18.

Miłosz Dembiński czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.650 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.