Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Bartosz Murach rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Bartosz Murach od kilku lat bardzo ciężko pracuje na miano najlepszego zawodnika ostrołęckich kortów ziemnych. Gablota z pucharami zdobytymi przez 23-latka w 2022 roku pęka w szwach.

2023/01/sportowiec-roku-162-kopia-jpg_63c91eb1483ed

Bartek poważne granie w 2022 roku rozpoczął podczas kwietniowego Turnieju MASTERS o Puchar Burmistrza Dzielnicy Warszawa Praga. Murach był o włos od wygranej w silnie obsadzonym turnieju, uległ dopiero w wielkim finale Michałowi Kwiecieniowi.

Pod koniec maja sympatycy Bartka mieli po raz pierwszy okazję oglądać występ turniejowy tego zawodnika na ostrołęckich kortach. 23-latek zwycięstwem w turnieju singlowym OPEN dał mocny sygnał, że ten rok będzie należał do niego. W starciu finałowym Murach potrzebował dwóch setów by rozprawić się z Jordanem Czapskim.

Szczytową formę Bartek szykował na największy turniej, który odbył się na ostrołęckich kortach w 2022 roku. Do Turnieju Mazovia Cup pod hasłem Mazowsze serce Polski przystąpiło 37 tenisistów z: Warszawy, Białegostoku, Ostrołęki, Łomży, Myszyńca, Łysych, Zambrowa, Olszewo-Borek, Makowa Mazowieckiego oraz Kadzidła. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego Wśród pokaźnego grona tenisistów ponownie najlepszy okazał się Bartosz Murach, który w finale ograł Kamila Woźniaka.

W swojej kolekcji Bartosz ma także puchar za zwycięstwo w deblowym turnieju OPEN. Tryumf podwójnie dobrze smakował biorąc pod uwagę to, że partnerem deblowym Bartka był jego tata Paweł.

9 sierpnia kolejny wygrany przez Bartosza turniej OPEN stał się faktem. Finałowe widowiskowo pomiędzy Murachem, a Mateusz Matyczakiem na długo zapadnie ostrołęckim kibicom w pamięci. Mecz obfitował w kapitalne wymiany oraz ciągłe zwroty akcji. Wynik spotkania to 4/6 6/2 10/6 dla Bartka.

Udanym skwitowaniem wspaniałego sezonu w wykonaniu Bartka było zwycięstwo w ostrołęckiej I Lidze tenisowej. Ostrołęczaninowi udało się obronić tytuł wywalczony przed rokiem.

Bartosz Murach czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.685 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.