Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Wspólne liczenie ptaków na terenie Ostrowi Mazowieckiej

Sympatycy przyrody zaproszeni są na otwartą wycieczkę przyrodniczą. Przedsięwzięcie polega na obserwacji i liczeniu ptaków, które spędzają zimę blisko człowieka.

2023/01/iii-zimowe-ptakoliczenie-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-ostrowskie-stowarzyszenie-ludzie-z-pasja-jpg_63c92fdec2a6b Fot. Ostrowskie Stowarzyszenie Ludzie z Pasją

Już w sobotę 28 stycznia odbędzie się otwarta wycieczka przyrodnicza, która organizowana jest w ramach IV Ostrowskiego Zimowego Ptakoliczenia. Na wydarzenie zaprasza Ostrowskie Stowarzyszenie Ludzie z Pasją wraz z Urzędem Miasta Ostrów Mazowiecka. Przedsięwzięcie ma na celu obserwację i liczenie ptaków, które spędzają zimę blisko człowieka, czyli m.in. w miejskich ogrodach, parkach oraz osiedlach. Wycieczka skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży. W związku z tym do wzięcia udziału zaproszeni są nauczyciele i rodzice wraz z podopiecznymi. Organizator wydarzenia zapewnia przewodnika - ornitologa oraz lornetki. Warto mieć na uwadze ich ograniczoną ilość.

Wycieczka jest bezpłatna i skierowana do wszystkich sympatyków przyrody. Do wzięcia udziału w wydarzeniu szczególnie zaproszone są dzieci jednak tylko pod opieką dorosłych np. rodziców, nauczycieli czy pełnoletniego rodzeństwa.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 w sobotę 28 stycznia na Placu Wolności przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Wycieczkę poprowadzi Paweł Cieśluk, a obecność należy potwierdzić na adres e-mail: stowarzyszenie.lzp@gmail.com.

Będzie to spacer przez ostrowskie osiedla w kierunku przejazdu kolejowego w okolicach ul. Szkolnej, podczas którego uczestnicy będą obserwować i liczyć napotkane gatunki ptaków. Trasa będzie łatwa, licząca ok. 2 km/. Ubiór należy dostosować odpowiednio do pogody, warto pamiętać o czapce i rękawiczkach, a także o wygodnych butach, które nie będą przemakały. Jeśli posiadacie własne lornetki to zabierzcie je ze sobą. Czas trwania wycieczki to około 2.5 godz.

Informacje o planowanym wydarzeniu znajdą Państwo również pod linkiem: https://www.facebook.com/events/575626207359483/?ref=newsfeed

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.