Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Wiktor Dmochowski czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Wiktor Dmochowski od kilku lat uchodzi za wielką nadzieję ostrołęckich sportów walki. Reprezentant Fight Academy Ostrołęka w 2022 miał okazję pokazać się na największych ringach kickboxerskich w Polsce.

2023/01/sportowiec-roku-091-kopia-jpg_63ccf568b4102

Wiktor po raz pierwszy między linami pojawił się pod koniec lutego. Na Warszawskiej Grandzie K-1 vol. 69 przegrał niejednogłośnie na punkty z przeciwnikiem z Piaseczna. Identycznym rezultatem zakończyła się jego walka na lidze sparingowej organizowanej przez klub Palestra Warszawa. Dmochowski zmierzył się z zawodnikiem organizatora, cięższym o 8 kilogramów. Po 3 rundach sędziowie byli niejednogłośni i wskazali wygraną rywala 2:1. Werdykt pozostawił duży niesmak, ponieważ z przebiegu walki victoria zdecydowanie należała się podopiecznemu Arkadiusza Ludwiczaka.

Wyniki obu pojedynków w stolicy były tak naprawdę sprawą drugorzędną. Dla ostrołęczanina występy na warszawskich arenach stanowiły etap przygotowań do najważniejszego wydarzenia w 2022 roku – Gali HFO 12 w Ostrołęce. Rywalem młodego wojownika był bardzo niebezpieczny przedstawiciel Academii Gorila Ostrów Mazowiecka Przemysław Szczuczyński. Wiktor niesiony niesamowitym dopingiem ostrołęckich trybun pewnie wypunktował swojego przeciwnika.

Dobra postawa Wiktora na ringu największej organizacji kickboxerskiej w Polsce nie przeszła bez echa. Organizatorzy Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów postanowili wystawić 19-latka w walce wieczoru. Fighter po raz kolejny wytrzymał presję związaną z występem przed własną publicznością i nie zawiódł licznie zgromadzonych sympatyków. Wiktor uporał się z mocno bijącym Szymon Samorajczykiem reprezentującym żyrardowską Academię Gorila. Co najważniejsze dokonał tego prezentując niezwykle efektowny styl walki.

Wiktor Dmochowski czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.660 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.