Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Iza Piskorek rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Iza Piskorek to jedna z czołowych postaci Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Zawodniczka, którą prowadzi sensei Artur Prusiński zalicza ciągły progres, a rok 2022 był dla niej bardzo udany.

2023/01/sportowiec-roku-107-kopia-jpg_63ccf59c1b5bf

Najważniejszą imprezą dla młodej wojowniczki były Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO. By wziąć udział w tym niezwykle prestiżowym wydarzeniu Iza musiała najpierw przebrnąć przez turniej kwalifikacyjny Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin do Mistrzostw Europy U-16, U-18 i U-20. Aby uzyskać kwalifikację do wyjazdu na turniej rangi ME, trzeba było wygrać swoją kategorię wagową i wiekową lub zająć drugie miejsce. Iza zdobyła przepustkę do europejskiego czempionatu zajmując drugą lokatę w zawodach.

Na początku listopada członkini Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate udała się do stolicy Bułgarii by dumnie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO. Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza zdobywając brązowy medal w kategorii U16 +65kg. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość litewskiej zawodniczki. Ich walka była bardzo wyrównana, o czym świadczył niejednogłośny werdykt sędziów.

Patrząc na progres jaki zalicza Iza z sezonu na sezon, możemy spodziewać się, że w 2023 roku ponownie będzie o niej głośno.

Iza Piskorek czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.615 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.