Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Julia Stachurska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Julia Stachurska to utalentowana zawodniczka reprezentująca klub UKS Atleta Ostrołęka. W 2022 roku podopieczna Władysława Niedźwieckiego zebrała kolejne szlify, osiągając przy tym bardzo dobre rezultaty.

2023/01/sportowiec-roku-147-kopia-jpg_63ce640b9893e

Po raz pierwszy w 2022 roku Julia pojawiła się na pomoście podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego do lat 17 i 20. Stachurska zaliczyła wszystkie sześć podejść i uzyskała w dwuboju 97 kg (43+54). Z tym wynikiem stanęła na trzecim stopniu podium w swojej kategorii wagowej, ustanawiając zarazem rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Na początku maja identyczny rezultat w dwuboju uplasował młodą sztangistkę na trzeciej pozycji w kategorii wagowej +81kg podczas Mistrzostw województwa mazowieckiego LZS do lat 17. 14-latka nie spoczęła na laurach i niespełna tydzień później po raz kolejny ustanowiła trzy rekordy życiowe. Rezultat 99 kg w dwuboju dał jej 4 miejsce w kategorii wagowej +81 kg na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS do 15 lat.

Dzięki świetnym wynikom Julia otrzymała powołanie na sierpniowe zgrupowanie kadry Mazowsza w podnoszeniu ciężarów w Więcborku. Treningi pod okiem szkoleniowców kadry województwa poskutkowały wywalczeniem srebrnego medalu w kategorii wagowej +81kg na Mazowieckich Mistrzostwach Młodzików U15. Julia przegrała jedynie z aktualną mistrzynią Europy Julią Machniewską. Warto odnotować, że reprezentantka ostrołęckiego klubu po raz kolejny przełamała swoje limity i do domu wróciła z nowymi rekordami życiowymi.

Najważniejszym sprawdzianem formy dla młodej zawodniczki były Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików (od 13 do 15 lat). W Sokołowie podlaskim reprezentantka ostrołęckiego klubu po raz kolejny pokazała wielką klasę. Julia wyrwała 47 kg i podrzuciła 60 kg co dało w dwuboju 107 kg, a zarazem nowe rekordy w podrzucie i dwuboju. Dzięki takiemu wynikowi Julia została piątą zawodniczką w kraju, w kategorii wagowej +81kg.

Julia Stachurska czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.639 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.