Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ZSCKR w Starym Lubiejewie!

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego po praz pierwszy odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Ze szkoły zgłosiło się 16 osób, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Dzięki wielkiemu wsparciu dawców ktoś może zyskać szansę na życie!

2023/01/akcja-rejestracji-dawcow-szpiku-w-szkole-w-starym-lubiejewie-fot-zespol-szkol-centrum-ksztalcenia-rolniczego-w-starym-lubiejewie-jpg_63ce8b63c6e67 Fot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie

W poniedziałek 16 stycznia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie miała miejsce akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. To pierwsza taka akcja w życiu szkoły i dzięki niej wiele osób zdecydowało się pomóc uratować życie innych. Z ZSCKR zgłosiło się 16 osób - nauczyciele oraz uczniowie. Patronem całej akcji była międzynarodowa fundacja DKMS zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego.

Uczestnicy, którzy byli chętni do wzięcia udziału w akcji musieli jednak spełnić warunek, jakim jest bycie obywatelem Polski w wieku od 18 do 55 lat. Dzięki zorganizowanemu wydarzeniu wiele osób zyskało szansę na życie i walkę z chorobą, gdyż dla wielu osób jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.