Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Jakub Bieżuński czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Jakub Bieżuński to obecnie najbardziej utytułowany zawodników klubu Squatina Ostrołęka. Jakub w 2022 roku m.in. uzyskał II klasę sportową dla 17/18-latków mając lat 15.

2023/01/sportowiec-roku-119-kopia-jpg_63cfbaa76b692

O tym, że Jakub Bieżuński to sportowiec z krwi i kości może świadczyć fakt, że młody zawodnik na co dzień trenuje dwie dyscypliny – pływanie oraz tenis ziemny. W obu przypadkach może pochwalić się nie małymi osiągnięciami.

Jakub świetną formę zaprezentował podczas Otwartych Zimowych Mistrzostw Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego w pływaniu. Podopieczny Mai i Leszka Bieżuńskich okazał się najszybszym pływakiem na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Do złota dorzucił jeszcze dwa srebrne medale - na 100 i 200 metrów w stylu klasycznym.

Do najważniejszych pływackich zawodów Jakuba w 2022 roku należy zaliczyć starty w Arena Grand Prix Pucharze Polski w Poznaniu oraz Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Pływak na obu imprezach zajmował piąte miejsce w wyścigach na 50 m stylem klasycznym. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15-latek ustanowił nowy rekord życiowy 30,53 s, który dał mu II klasę sportową dla 17/18-latków.

Jakub sezon startów na basenie w 2022 roku zakończył udziałem w największej imprezie pływackiej w Polsce - Otylia Swim Cup. Bieżuński wywalczył srebrny medal w swojej ulubionej konkurencji 50 m stylem klasycznym.

W tenisie ziemnym wiodło mu się również bardzo dobrze. Zdobył mistrzostwo Powiatu ostrołęckiego w kategorii do lat 16, wicemistrzostwo Ostrołęki w tej samej kategorii wiekowej oraz dwukrotnie zwyciężał w młodzieżowych turniejach organizowanych przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe.

Jakub Bieżuński czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.626 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.