Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Mateusz Matyczak czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Mateusz Matyczak to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników w szeregach Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego. Mateusz w sezonie 2022 odnosił sukcesy nie tylko na ostrołęckiej ziemi, ale również godnie reprezentował Ostrołękę na ogólnopolskich kortach.

2023/01/sportowiec-roku-160-kopia-jpg_63d10db3a447b

Matyczak nie miał czasu świętować rozpoczęcie 2022 roku. Już 6 stycznia dotarł do finału i zajął tym samym drugie miejsce w turnieju 1. LIGA. ST Tie Break New Year's Cup 2022 rozgrywanego w ramach cyklu Zimowych Mistrzostw Polskiej Ligi Tenisa. To czego nie udało się dokonać na początku stycznia, 25-latek zrealizował pod koniec pierwszego miesiąca w roku. Tenisista wygrał turniej 1. LIGA. Zwierzyniec Cup by Osteria Wino & Smak 2022 organizowany również w ramach cyklu Zimowych Mistrzostw PLT. Dobra postawa w obu turniejach pozwoliła Mateuszowi zakwalifikować się do wielkiego finału tej imprezy. W grupie wszystko poszło zgodnie z planem, podobnie rzecz się miała w starciu 1/16. Dopiero w ćwierćfinale Mateusz musiał uznać wyższość Marcina Szendryka.

Z bardzo dobrej strony Mateusz zaprezentował się podczas turnieju singlowego OPEN organizowanego na początku sierpnia przez OST. Matyczak pogromcę znalazł dopiero w finale, kiedy to po epickim spotkaniu zakończonym wynikiem 6/4 2/6 6/10 przegrał z Bartoszem Murachem. To starcie było bez wątpienia jednym z najlepszych jakie zostały rozegrane w 2022 roku na ostrołęckich kortach.

25-letni tenisista przynależność do czołówki tenisowej w Ostrołęce potwierdził podczas Turnieju Masters. Do zmagań zakwalifikowało się ośmiu najlepszych zawodników na przestrzeni całego sezonu. Mateusz po serii spektakularnych tryumfów w pełni zasłużenie odebrał puchar za zwycięstwo w całym turnieju. Co więcej, ostrołęczanin w całej rywalizacji nie stracił nawet jednego seta, a w finale zaliczył bezbłędny występ ogrywając Daniela Dąbrowskiego 6/0 6/0.

Mateusz Matyczak czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.686 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.