Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małkini Górnej zaprasza na Zimowe Ptakoliczenie 2023!

Już wkrótce będziemy mogli przeżyć wspaniałą przygodę z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Małkini Górnej, jaką jest Zimowe Ptakoliczenie odbywające się na terenie gminy od wielu lat. Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części, podczas których nie zabraknie ciekawostek, wspólnej zabawy oraz głównych gości - ptaków.

2023/01/zimowe-ptakoliczenie-w-malkini-gornej-fot-gminny-osrodek-kultury-i-sportu-w-malkini-gornej-jpg_63d11ca2297ca Fot. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Małkinia Górna

W sobotę 28 stycznia o godz. 9.30 rozpocznie się Zimowe Ptakoliczenie 2023 w Małkini Górnej. Wydarzenie jest przeprowadzane na terenie gminy już od bardzo wielu lat i dzięki temu stało się tradycją mieszkańców. Przedsięwzięcie ma zasięg europejski i jego celem jest monitorowanie ptaków, które przylatują do nas na zimę lub zostają z nami przez cały rok i występują w bezpośrednim sąsiedztwie siedzib ludzkich. W Polsce akcja obywa się pod patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Wydarzenie rozpocznie się od zbiórki przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Małkini Górnej, skąd dwie grupy -  koło ornitologiczne i koło przyrodnicze, wyruszą na wycieczkę.

Zimowe Ptakoliczenie w Małkini Górnej będzie składać się z dwóch części. W pierwszej połowie spotkania uczestnicy udadzą się na wycieczkę, gdzie będą liczyć ptaki przebywające w pobliżu zabudowań. Następnie odbędzie się część teoretyczna, na której wszyscy dowiedzą się wielu ciekawostek o gatunku patronującemu tegorocznemu wydarzeniu, mianowicie jemiołuszce. Na koniec organizatorzy zaplanowali quiz, w którym chętni będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ze spotkania i przy okazji wygrać wspaniałe nagrody.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.