Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Szymon Orzoł czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Klub Fight Academy Ostrołęka znany jest ze znakomitego szkolenia młodzieży. Świetnym przykładem tego twierdzenia jest bardzo utalentowany Szymon Orzoł.

2023/01/sportowiec-roku-138-kopia-jpg_63d25792c8d23

Etapem przygotowań do kwietniowych Mistrzostw Polski Low-kick w Piotrkowie Trybunalskim była dla 18-latka walka podczas 69 edycji warszawskiej Grandy. Szymon nie będzie dobrze wspominał tego startu, ponieważ przegrał z zawodnikiem z Wieliczki.

Znacznie lepiej poszło podopiecznemu Arkadiusza Ludwiczaka na samej imprezie mistrzowskiej. Brązowy krążek w kategorii do 71 kg junior starszy to wspaniały sukces. Szymon w drodze po medal pokonał zawodników z Poznania, Łodzi i Wieliczki. Trzy tygodnie później Orzoł wystartował na najważniejszych amatorskich zawodach K1 czyli Mistrzostwach Polski. Mistrzostwa odbyły się w Kartuzach i do rywalizacji przystąpiło 310 najlepszych zawodników w Polsce. Po wygraniu pierwszego pojedynku na drodze Szymona stanął zawodnik gospodarzy Kacper Śleszyński. Sędziowie wypunktowali 2:1 dla przeciwnika jednak punktacja w tej walce była krzywdząca dla Szymona, przyznawanie punktów za trafienia było zdaniem wielu osób bardzo stronnicze. Rywalizację w kategorii do 71 kg junior starszy reprezentant ostrołęckiego klubu zakończył tym razem bez zdobyczy medalowej. Podobny scenariusz wydarzył się podczas Pucharu Polski K1 w Starachowicach. Szymon również znalazł się poza strefą medalową,

Podsumowaniem świetnego roku w wykonaniu Szymona była zwycięska walka na Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Młody wojownik pokonał przed własną publicznością Ignacego Gaika z Ninja Academy Warszawa.

Szymon Orzoł czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.663 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.