Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Xavier Dąbkowski rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Xavier Dąbkowski to wielki talent klubu Akademia Piłkarska Olszewo-Borki. Podopieczny Mariusza Szymczyka jest etatowym reprezentantem kadry Mazowsza rocznik 2010, a jego rozwój bacznie monitorują najbardziej znane kluby piłkarskie w Polsce.

2023/01/sportowiec-roku-125-kopia-jpg_63d3a9704191e

W 2022 roku, oko na Xavierze jako pierwsza zawiesiła Polonia Warszawa. Pod koniec stycznia młody zawodnik wziął udział w treningu kontrolnym warszawskiej drużyny. Kilka dni później na skrzynkę mailową Walecznych wpłynęło kolejne zaproszenie z topowej akademii. Chodziło o KKS Lech Poznań. Xavier był również na testach w innym klubie z Ekstraklasy, Wiśle Płock.

Na przestrzeni całego sezonu 2022 Dąbkowski regularnie był powoływany praktycznie na każde zgrupowanie kadry Mazowsza rocznika 2010. Wieści o talencie 12-latka wybiegły nawet po za granice województwa mazowieckiego. W dniach 31.07 – 06.08 piłkarz przebywał na zgrupowaniu Letniej Akademii Młodych Orłów, organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej dla wyróżniających się polskich zawodników.

Zawodnik AP Olszewo-Borki na tyle spodobał się trenerom podczas treningów w Wałbrzychu, że ci postanowili ponownie zaprosić go na pierwszy turnus Jesiennej Akademii Młodych Orłów 2022, który odbył się w Siedlcach w dniach 10-14 października. Wśród zaproszonych znalazło się 40 zawodników reprezentujących 22 kluby.

Xavier Dąbkowski czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.670 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.