Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Czy Mateusz Ambroziak zostanie Sportowcem Roku?

Mateusz Ambroziak to czołowa postać jeśli chodzi o męską część Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego. 18-latek 2022 rok zapamięta jako jeden z najlepszych w swojej dotychczasowej przygodzie z podnoszeniem ciężarów.

2023/01/sportowiec-roku-117-kopia-jpg_63d3a9da25324

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Siedleckiego były pierwszą imprezą podczas, której Ambroziak zaprezentował swoje umiejętności w 2022 roku. 272kg w dwuboju uplasowało zawodnika prowadzonego przez Annę Mikołajczyk na drugiej lokacie wśród juniorów U20 w kategorii do 96kg.

Najważniejsze zawody dla Mateusza odbyły się miesiąc później, a dokładniej 10 kwietnia. Na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w Biłgoraju był jednym z faworytów do wywalczenia pozycji medalowej w kategorii do 102kg. Zawodnik ostrowskiego klubu oczekiwań nie zawiódł i do domu wrócił z tytułem Wicemistrza Polski. Rezultaty jakie osiągnął na biłgorajskich pomostach to 127kg w rwaniu, 157kg w podrzucie, co dało bardzo dobry łączny wynik 284kg w dwuboju. Mateusz idealnie z formą wstrzelił się na mistrzostwa, bo jak się okazało były to jego najlepsze próby w sezonie.

Młody sztangista ma na swoim koncie również kilka innych medali wywalczonych na krajowym podwórku. Zwyciężał m.in. w Międzynarodowym Memoriale Eugeniusza Bryzka i Tadeusza Remiszewskiego, II Memoriale Zygmunta Klepackiego oraz 25. Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. W swoim dorobku ma również srebro zdobyte w XI Międzynarodowym Turnieju im. Jana Hawrylewicza.

Mateusz Ambroziak czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.645 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.