Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Podsumowanie 31. Finału WOŚP w Ostrowi Mazowieckiej. Zebrano ponad 80 tysięcy złotych!

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowi Mazowieckiej został zakończony. Nadszedł czas na podsumowanie pracy wolontariuszy i sztabu, nad którymi czuwała Fundacja Dzień Dobry oraz Miejski Dom Kultury.

2023/01/wosp-wolontariusze-fot-ostrowmaz24-jpg_63d7bcbce25bb

W niedzielę 29 stycznia już od godz. 8.00 na wielu ostrowskich ulicach pojawili się wolontariusze, aby kwestować po mieście w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna edycja była poświęcona walce z chorobą zwaną sepsą, która jest zagrażającą życiu dysfunkcją narządową, spowodowaną zaburzoną regulacją odpowiedzi ustroju na zakażenie.

Dalszy przebieg finału miał miejsce przy stawie miejskim, gdzie zebrało się wielu ludzi, którzy postanowili dołączyć do stowarzyszenia Ostrów Biega oraz Morstrowiaków. O godz. 11.00 odbyła się zbiórka, gdzie uczestnicy odbyli rozgrzewkę w ramach biegu charytatywnego. Bieg przeprowadzony został na dystansie 4 km ulicami Ostrowi Mazowieckiej. Dodatkowo zorganizowano również marsz na dystansie 2.5 km oraz spacer o długości 380 m. Tuż po dotarciu wszystkich na metę rozpoczęło się wspólne morsowanie.

Dużym powodzeniem cieszyły się również licytacje stacjonarne, które rozpoczęły się o godz. 17.00 na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przybyli goście chętnie brali w nich udział i nabywali nowe przedmioty dokładając tym cegiełkę pomocy dla WOŚP. Rekordzistą okazał się mężczyzna, który wylicytował srebrne serduszko za 1600 złotych. Zwieńczeniem całego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowi Mazowieckiej był koncert Łukasza Drapały, finalisty The Voice of Poland, który zaszczycił nas swoją obecnością na ostrowskiej scenie.

Sztab w Ostrowi Mazowieckiej podczas 31. Finału WOŚP zebrał łącznie 85 tys. 131 złotych! Dzięki ogromnej pracy oraz determinacji wszystkich osób zaangażowanych w przedsięwzięcie możemy dać szansę na lepsze życie osobom walczącym z sepsą. Ostrów Mazowiecka po raz kolejny pokazała swoje wielkie serce!

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.