Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Uczniowie ostrowskich podstawówek spotkali się online z wykładowcami obserwatorium astronomicznego z Włoch

Uczniowie ze Szkół Podstawowych w Ostrowi Mazowieckiej odbyli ciekawe spotkania online z wykładowcami obserwatorium astronomicznego, pochodzącymi z bliźniaczego miasta Brembate di Sopra z Włoch.

2023/01/spotkanie-uczniow-ostrowskich-podstawowek-z-wykladowcami-z-wloch-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_63d7c5eced471 Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

W środę 25 stycznia odbyło się kolejne spotkanie online uczniów ostrowskich podstawówek z wykładowcami obserwatorium astronomicznego z Włoch. Wykładowcy pochodzą z bliźniaczego miasta Brembate di Sopra, a spotkania z uczniami odbyły się w ramach współpracy międzynarodowej. Tematem spotkania był system Ziemia - Księżyc, który opowiadał o naturalnym satelicie Ziemi, czyli Księżycu. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat ukształtowania jego powierzchni, a w szczególności powstawania kraterów.

Dodatkowo dzieci dowiedziały się, że badania starych, uderzeniowych kraterów mogą powiedzieć nam wiele na temat historii zderzeń drobnych ciał Układu Słonecznego z Ziemią. Na koniec spotkania omówiono misję Apollo oraz strój kosmonauty.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.