Czy Hubert Nakielski zostanie Sportowcem Roku?

Hubert Nakielski to niekwestionowany lider Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w Ostrołęce. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego kolejny rok z rzędu z kapitalnej strony prezentował się na arenie krajowej i międzynarodowej.

2023/01/sportowiec-roku-135-kopia-jpg_63d8da22d214f

Od miłych wieści rozpoczął się dla Huberta rok 2022. 26-latek otrzymał powołanie do kadry narodowej na Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich 2022 w Birmingham.

Zanim Hubert poleciał do Stanów Zjednoczonych zaliczył po drodze kilka bardzo wartościowych startów. Pod koniec marca wraz z kolegami z WOPR-OS Ostrołęka Hubert udał się do stolicy na zawody Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Rezultat to srebrny i brązowy medal zdobyty w wyścigach sztafetowych. Miesiąc później na imprezie tej samej rangi, organizowanej tym razem w Kędzierzynie Koźlu Nakielski ponownie cieszył się ze srebra i brązu, tym razem zdobytych w startach indywidualnych.

Na końcówkę maja przypadł start na Letnich Mistrzostwach Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się na 50 – metrowym basenie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM w Warszawie. Reprezentant ostrołęckiego klubu oraz koledzy ze sztafety wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski na dystansie 4 x 50 m z przeszkodami. Indywidualnie Hubert zdobył tytuł Wicemistrza Polski w klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty w kategorii OPEN. Kilka dni później Nakielski został złotym i srebrnym medalistą 11 Wojskowych Mistrzostw Świata w ratownictwie wodnym, które odbywały się w Amsterdamie. Swoje medale Hubert zdobył wspólnie z kolegami z Reprezentacji Polski w wyścigach sztafetowych 4x25 m holowanie manekina – złoty, 4x50 m z przeszkodami – srebrny. Hubert ponadto zajął czwarte miejsce na 50 m holowanie manekina.

Kolejny wielki sukces Nakielski zdobył podczas Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich 2022 w Birmingham, USA. Lider WOPR-OS Ostrołęka został brązowym medalistą Igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games 2022. Trzecie miejsce Hubert zdobył w sztafecie 4x25 m holowanie manekina wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski. Ponadto sztafeta 4x50 m z pasem ratowniczym, w której startował Hubert uplasowała się na IV miejscu, a sztafeta 4x50 m z przeszkodami na V miejscu.

Znakomitą passę pływak kontynuował na imprezach Gran Prix Polski w Ostrołęce oraz Zabrzu. Łącznie Nakielski, aż osiem razy stawał na najwyższym stopniu podium w obu miastach.

Na zakończenie roku wraz z ekipą WOPR-OS Ostrołęka 26-letni ratownik udał się na Zimowe Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym, zorganizowane w Szczecinie. Rezultat to złoto w kategorii Open na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem z czasem 56,12 s, oznaczającym nowy rekord życiowy oraz dwa srebra w wyścigach sztafetowych.

Hubert Nakielski czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.666 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.