Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Jakub Tyska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Jakub Tyska to czołowa postać nie tylko klubu KS CK Troszyn, ale również całej forBET IV ligi.

19-latek rok 2022 zaliczy do jednych z najbardziej udanych w dotychczasowej karierze sportowej.

2023/01/sportowiec-roku-116-kopia-jpg_63d8da902f157

Jakub wzmocnił drużynę z Troszyna przed startem sezonu 2021/22 i od razu zaskarbił sobie sympatię kibiców. Imponował szybkością, przebojowością oraz świetnym wyszkoleniem technicznym. Pierwszy sezon w nowych barwach okazał się dla Jakuba wyśmienity. KS CK Troszyn zakończył zmagania w forBET IV lidze na najlepszym w historii klubu 4 miejscu. Troszynianie na czele z Jakubem znakomicie prezentowali się również w ramach rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. W delegaturze ciechanowsko-ostrołęckiej nie mieli sobie równych, a na szczeblu mazowieckim odpadli dopiero w ćwierćfinale z Polonią Warszawa.

Podopieczni Michała Złotkowskiego swoją dobrą postawą w sezonie 2022/23 udowodnili, że poprzednie rozgrywki nie były dziełem przypadku. Praktycznie przez całą rundę jesienną przewodzili stawce drużyn w forBET IV lidze. Dopiero słabsza forma pod koniec rundy spowodowała spadek na i tak znakomite 3 miejsce. Dodatkowo troszyńscy piłkarze obronili Puchar Polski na szczeblu ciechanowsko-ostrołęckim i wiosną powalczą o sukces na mazowieckim etapie rozgrywek.

Sporą cegiełkę do tych osiągnięć dołożył Jakub Tyska. 19-letni skrzydłowy do 9 strzelonych bramek dorzucił podobną listę asysty, a także głównie będzie się kojarzył kibicom z fenomenalnymi rajdami po lewej stronie boiska.

KS CK wciąż liczy się w grze o zwycięstwo w forBET IV lidze. Do liderującej Victorii Sulejówek ekipa z Troszyna traci 4 punkty.

Jakub Tyska czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.681 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.