Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Oliwia Czaplicka Zuzanna Kulesza czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Oliwia Czaplicka oraz Zuzanna Kulesza mają po 11 lat i świetlaną przyszłość przed sobą. Dziewczynki tworzą wspaniały duet, odnoszący sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

2023/02/sportowiec-roku-163-kopia-jpg_63da31db8e9b0

Oliwia i Zuzanna reprezentują Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres i na co dzień poszerzają wachlarz umiejętności pod czujnym okiem Żanety Cwaliny-Śliwowskiej.

Dziewczynki podczas pierwszego startu w sezonie 2022 musiały zmierzyć się z dużym stresem. Na Mistrzostwach Polski Kadetek i Mini Kadetek Związku Sportowego Mażoretek miały okazję zaprezentować się przed własną publicznością w Ostrołęce. Przetarcie w domu było bardzo cennym doświadczeniem, który zaprocentowało w dalszej części sezonu. Widać to już było podczas majowych Mistrzostw Okręgu Polski Północno Wschodniej Związku Sportowego Mażoretek w Hali Sportowej Lega w Olecku. Duet Czaplicka/Kulesza nie miał sobie równych w kategorii Duety Pom Kadetki. Dodatkowo Oliwia wywalczyła złoto w klasyfikacji Solo Pom Kadetki, a trzecie miejsce w tej samej kategorii padło łupem Zuzanny.

11-letnie zawodniczki znakomicie będą wspominały Mistrzostwa Polski Juniorek i Seniorek Związku Sportowego Mażoretek w Będzinie. Mimo, że same należą do kategorii wiekowej kadetek to ze Śląska wróciły z brązowymi medalami wywalczonym wraz z koleżankami w konkurencji miniformacji Mix - Junior Sport.

Puchary za zwycięstwa wspaniały duet odebrał na Holiday Dance Festiwal w Markach. Podobnie było na Ogólnopolskim Turnieju Mażoretek AD ASTRA w Płońsku. Do złota wywalczonego razem w klasyfikacji Kadetki Duo/Trio Pompon Zuzanna dorzuciła medal tego samego koloru w kategorii Kadetki Starsze Solo Pompon.

Znakomita forma obu dziewczynek zaowocowała wyjazdem na Puchar Świata - Montecatini Terme 2022. Dziewczyny przeszły najśmielsze oczekiwania przywożąc z Włoch brązowe medal wywalczone w dyscyplinie Duety pom pon kadetki oraz srebrne krążki zdobyte razem z koleżanki z zespołu w konkurencji Formacje pom pon juniorki. Oliwia i Zuzanna w wieku 11 lat zostały podwójnymi medalistkami Pucharu Świata.

Na zakończenie 2022 roku obie sportsmenki wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Bee Hero. W klasyfikacji rocznika 2011 Zuzanna zajęła 2 miejsce, a Oliwia 3.

Oliwia Czaplicka Zuzanna Kulesza czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.688 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.