Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Mieszkańcy udali się na IV Ostrowskie Zimowe Ptakoliczenie

W Ostrowi Mazowieckiej odbyło się po raz czwarty Ostrowskie Zimowe Ptakoliczenie. Wszyscy miłośnicy przyrody zgromadzili się, aby wspólnie zaobserwować różne gatunki ptaków występujące na terenie naszego miasta.

2023/02/zimowe-ptakoliczenie-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-urzad-miasta-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_63da390dd34de Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

W sobotę 28 stycznia przy kościele Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się czwarta edycja Ostrowskiego Zimowego Ptakoliczenia, zorganizowana przez stowarzyszenie "Ludzie z pasją", Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Tego dnia pogoda nie zapowiadała się dobrze, jednak miłośnicy przyrody postanowili zaryzykować i w 22-osobowej grupie pojawili się na miejscu zbiórki. W większości uczestnikami byli uczniowie ze szkół podstawowych, ale nie zabrakło również osób starszych. Trasa spaceru ornitologicznego wiodła przez osiedla bloków, domów jednorodzinnych, aż na polne obrzeża miasta i została poprowadzona przez Pawła Cieśluka, ornitologa oraz nauczyciela Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Uczestnikom udało się podczas wycieczki zaobserwować 13 różnych gatunków ptaków. Najczęściej przewijającym się ptakiem był gawron, którego obserwatorzy zauważyli aż 153 razy, następnie kawka - 96 osobników, czyż był zauważony 48 razy, a dzwoniec 44 razy. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom lornetki oraz lunetę.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.