Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sportowiec


Karol Łasiewicki czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Karol Łasiewicki to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny zawodnik klubu Fight Academy Ostrołęka w Polsce. Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka kolejny rok z rzędu odniósł sukces na imprezie mistrzowskiej, a także miał okazję toczyć pojedynki dla największych organizacji w kraju.

2023/02/sportowiec-roku-127-kopia-jpg_63db9bbf35e5a

Rok 2022 rok rozpoczął się dla Karola od znakomitych wieści. Mniej więcej w połowie lutego federacja HFO ogłosiła Łasiewickiego pierwszym uczestnikiem turnieju o pas dywizji średniej. Co więcej Karol o pas miał powalczyć przed własną publicznością.

Zanim 30-letni zawodnik pochodzący z Sypniewa, a obecnie mieszkający w Siemnosze na terenie gminy Lelis zawalczył w Ostrołęce, miał do zrealizowania jeszcze jedno niezwykle ważne zadanie. Na tapecie Karola znalazły się Mistrzostwa Polski K1 PRO AM w Nowej Soli, które odbyły się na początku marca. Reprezentant ostrołęckiego klubu okazał się najlepszy w kategorii 86kg i do domu powrócił z tytułem Mistrza Polski.

7 maja nadszedł długo wyczekiwany moment, czyli Gala HFO 12 w Ostrołęce. Rywalem Łasiewickiego w walce półfinałowej był niepokonany na zawodowych ringach reprezentant Fight Gym Gdynia Alan Kalski. Karolowi również nie udało się odebrać zera w rekordzie przeciwnika, ponieważ walka zakończyła się zwycięstwem Kalskiego przed czasem.

Kolejna szansa zaprezentowania się szerokiej publiczności nadeszła 27 sierpnia podczas Gali FEN 41: TAURON Fight Night Mrągowo. Naprzeciw mieszkańca gminy Lelis stanął Kamil Paczuski z Uniq Fight Club Warszawa. O walce zrobiło się głośno, po ogłoszeniu bardzo kontrowersyjnego werdyktu. Sędziowie wskazali wygraną Paczuskiego, mimo tego iż Łasiewicki w drugiej rundzie posłał na deski rywala oraz wyraźnie był lepszy w rudzie trzeciej.

Karol Łasiewicki czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.662 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.