Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Brat na odwyk? Nietrzeźwy mężczyzna wywołuje zamieszanie bezpodstawnym wezwaniem

Dyżurny ostrowskiej komendy po raz kolejny odebrał zgłoszenie, które okazało się bezpodstawnym wezwaniem. Zgłaszający był nietrzeźwy i nie był w stanie wytłumaczyć dlaczego zadzwonił pod numer alarmowy.

2023/03/pijany-mezczyzna-telefon-jpg_6411845a85d25 Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 13 marca późnym popołudniem dyżurny KPP w Ostrowi Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie poprzez system numeru 112. Dzwoniący mężczyzna chciał, aby policjanci przyjechali i zabrali jego brata na odwyk. Niestety, takie wezwanie było bezpodstawne i w rzeczywistości nie miało żadnego sensu. Na miejscu interwencji w Komorowie obecny był zgłaszający 53-latek oraz jego 54-letni brat. Obydwaj mężczyźni byli nietrzeźwi, mieli problemy z utrzymaniem równowagi i bełkotali. Zgłaszający nie był w stanie wytłumaczyć policjantom w jakim celu zadzwonił na numer alarmowy.

W takim przypadku mundurowi mieli do czynienia z sytuacją, w której osoba nietrzeźwa wywołała fałszywe alarmowanie. Zgodnie z polskim prawem, fałszywe alarmowanie jest przestępstwem i stanowi naruszenie przepisów prawa. Policjanci poinformowali 53-latka o przygotowaniu wniosku do sądu o ukaranie.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.