Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Wspólne świętowanie Dnia Kobiet i Dnia Sołtysa w Zarębach Kościelnych

Gmina Zaręby Kościelne postanowiła uczcić święta, które niedawno obchodziliśmy - Dzień Kobiet oraz Dzień Sołtysa. Z tej okazji mieszkańcy gminy wzięli udział we wspaniałej uroczystości zorganizowanej specjalnie na te okazje.

2023/03/dzien-kobiet-i-dzien-soltysa-w-zarebach-koscielnych-fot-urzad-gminy-zareby-koscielne-jpg_64142e13b2023 Fot. Urząd Gminy Zaręby Kościelne

W niedzielę 12 marca o godzinie 14.00 na hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Sołtysa. Wójt gminy Zaręby Kościelne zaprosiła wszystkich mieszkańców na wspólne świętowanie. Spotkanie zorganizowane przez wójta gminy, dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych Jolantę Porucznik oraz wicedyrektora Andrzeja Raźniaka, stało się doskonałą okazją do integracji mieszkańców. Wójt Urszula Wołosiewicz w swoim przemówieniu wyraziła uznanie dla kobiet za ich poświęcenia i wysiłek na rzecz społeczności oraz złożyła życzenia wszystkim kobietom i sołtysom. Sołtysi otrzymali z tej okazji specjalne upominki.

Pierwszą atrakcją podczas spotkania była projekcja filmu stworzonego przez pracowników Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Zarębach Kościelnych. Film zawierał wywiady z ośmioma kobietami z terenu gminy, które opowiadały o swoich doświadczeniach i pracy na rzecz społeczności. Następnie Koło Gospodyń Wiejskich z Kępistych-Borowych, Zespół Ludowy "Zapominajka" z Zarąb Kościelnych oraz Zespół Ludowy "Kwiaty Polskie" z Chmielewa, zaprezentowały swoje występy wokalne, w których śpiewały o życiu, miłości i tradycji. Dodatkowo pracownicy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Zarębach Kościelnych wraz z podopiecznymi postanowili wykonać swoją wersję pieśni Maryjnej "Życzymy, życzymy".

Następnie przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych, którzy przedstawili swoje umiejętności wokalne, aktorskie i gry na skrzypcach, czym zachwycili całą publiczność.

Finałem spotkania było podziękowanie wójt gminy wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu tak wspaniałej uroczystości. Ponadto goście mieli okazję zrelaksować się i porozmawiać z obecnymi uczestnikami przy słodkim poczęstunku, kawie, herbacie oraz upieczonych przez członków KGW ciast. Była to doskonała okazja, aby kontynuować rozmowy i wspólnie spędzić czas w przyjaznej atmosferze.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.