Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


Poznajmy świat sów - VI edycja "Nocy z sowami" w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Ostrowskie stowarzyszenie "Ludzie z pasją" zorganizowało już VI edycję wydarzenia pn. "Noc z sowami". Galeria Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej wypełniła się miłośnikami przyrody, którzy poznali tajniki życia tych niezwykłych ptaków.

2023/03/vi-noc-z-sowami-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-ostrowmaz24-jpg_6414ab0536b50

W piątek 17 marca o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się już VI edycja "Nocy z sowami". Wydarzenie to cieszy się dużą popularnością wśród miłośników przyrody oraz osób zainteresowanych biologią sów. Organizatorem imprezy było ostrowskie stowarzyszenie "Ludzie z pasją", we współpracy z Urzędem Miasta Ostrów Mazowiecka i Miejskim Domem Kultury. W trakcie spotkania w Jatkach zgromadziło się wielu uczestników, którzy mieli okazję poznać bardzo ciekawy i różnorodny świat sów.

Podczas wydarzenia, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się o legendach i mitach związanych z tymi ptakami. Organizatorzy opowiedzieli nam również o poszczególnych gatunkach i biologii sów występujących i gniazdujących w Polsce. Dodatkowo przedstawiona została prezentacja, na której zawarte były zdjęcia sów, które zostały nadesłane na organizowany przez stowarzyszenie konkurs fotograficzny. Później zaprezentowany został film Artura Tabora "Sowy Polski", który był świetnym uzupełnieniem wiedzy na temat tych fascynujących ptaków. W międzyczasie w przerwie na herbatę i ciastko uczestnicy spotkania mogli obejrzeć wystawę pn. "Osowiałe przedmioty codziennego użytku" przygotowaną przez Hannę Chromińską.

Następnym punktem wydarzenia był "sowi quiz", gdzie obecni mogli sprawdzić swoją zdobytą wiedzę. Ci, którzy zdobyli najwięcej punktów otrzymali drobne upominki. Po zakończeniu spotkania w Galerii Sztuki Jatki wszyscy udali się na wieczorny spacer w poszukiwaniu sów. Sowy były wabione specjalnie odtworzonymi głosami w trzech miejscach w Ostrowi Mazowieckiej - przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP, niedaleko bursy szkolnej oraz na obrzeżach miasta.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: Poznajmy świat sów - VI edycja "Nocy z sowami" w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1/48
2/48
3/48
4/48
5/48
6/48
7/48
8/48
9/48
10/48
11/48
12/48

Wasze opinie

https://www.meblojad.pl   20:20, 19.03.2023

Fascynujące ;) Dzieci słuchają z zaciekawieniem

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.