Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

18 medali ekipy Grabowskiego (zdjęcia)

Aż tyle razy wchodzili na podium przedstawiciele Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin podczas Mazowieckiej Ligi Karate. Nasza ekipa wywalczyła trzecie miejsce drużynowo.

2023/03/okkk-jpg_6419a905a1f5a

19 marca w Górze Kalwarii odbyła się Mazowiecka Liga Karate. Turniej pod patronatem Okręgowego Związku Karate Kontaktowego Województwa Mazowieckiego zorganizował zaprzyjaźniony Klub Karate Kyokushin Fighters Dojo Góra Kalwaria. Po raz pierwszy w histerii OZLLWM turniej rozegrano nie tylko w formule light/semi contact, ale także w formule All Kick, czyli z możliwością stosowania wszystkich technik nożnych na strefę głowy i bez ograniczenia siły wykonywanych technik.

W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 255 zawodników z 21 klubów. Zawody rozegrano dla roczników 2012, 2013, 2014-15. Ostrowski Klub Karate reprezentowało 19 zawodników i prawie w komplecie stanęli na podium. Ekipa wywalczyła 18 medali w najbardziej wymagającej konkurencji All Kick i w klasyfikacji generalnej zajęła trzecie miejsce

Złoto wywalczyli: Damian Cymerman, Michał Księżopolski, Piotr Księżopolski, Aleksander Prokopczuk, Ewa Bangura. Po srebro sięgnęli: Kordian Macuga i Kacper Frąckiewicz, zaś brąz zdobyli: Gabriela Iwanowska, Julia Rybak, Nikola Jakubik, Karolina Dąbkowska, Filip Duchnowski, Marcel Śledziński, Franciszek Leszczyński, Jakub Snopkiewicz, Stanisław Falkowski, Ignacy Mikulak, Adam Rostkowski.

Sensei Radosław Grabowski sędziował podczas turnieju. Role sekundantów i opiekunów pełnili tym razem licznie przybyli rodzice, którym dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.