Opublikowano

Daleko od pogodowej stabilizacji. Prognoza na najbliższe dni

Niż Khusru, który zepsuł nam początek wiosny, jeszcze przez chwilę będzie rządzić pogodą w Polsce. Wkrótce jego miejsce zajmie wyż Lilio

Niż Khusru, który zepsuł nam początek wiosny, jeszcze przez chwilę będzie rządzić pogodą w Polsce. Wkrótce jego miejsce zajmie wyż Liliosa, czego konsekwencją będzie poprawa aury. Kolejne dni przyniosą znów przewagę niżów, ale już z nieco cieplejszymi masami powietrza.

We wtorek czeka nas zmienne zachmurzenie oraz przelotne opady - głównie śniegu, miejscami śniegu z deszczem. Termometry pokażą maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Mazurach, przez 3 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na zachodzie. Wiatr z północnego zachodu będzie umiarkowany i okresami dość silny. W porywach może dochodzić do 40-60 kilometrów na godzinę.

Środa na wschodzie zapowiada się dość pogodnie, jedynie w centralnych i zachodnich regionach kraju wystąpi duże i całkowite zachmurzenie, ale nie powinno padać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków zachodnich.

W czwartek znów możemy spodziewać się chmur i opadów deszczu o sumie 3-5 litrów na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 8 st. C na Podlasiu, przez 12 st. C w centrum kraju, do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południa, słabo i umiarkowanie. 

 

Źródło: x-news.pl 

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz