Opublikowano

Świąteczne ocieplenie. Prognoza pogody na najbliższe dni

Na Niedzielę Wielkanocną prognozowana jest pochmurna aura z przejaśnieniami. W południowo-zachodniej części kraju na ogół nie powinno pada?

Na Niedzielę Wielkanocną prognozowana jest pochmurna aura z przejaśnieniami. W południowo-zachodniej części kraju na ogół nie powinno padać, a poza tym pojawią się okresowe opady deszczu o sumie do 5 l/mkw. Na Podlasiu mogą wystąpić pojedyncze burze. Termometry pokażą maksymalnie od 8 st. C w Małopolsce, przez 12 st. C w centrum, do 14 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr z kierunków północnych okaże się słaby i umiarkowany.

W Poniedziałek Wielkanocny na wschodzie i częściowo w centrum kraju zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zrobi się dość pogodnie. Temperatura maksymalna osiągnie od 10 st. C na Podkarpaciu, przez 13 st. C w środkowych regionach, do 15 st. C na północnym wschodzie. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje ze zmieniających się kierunków.

We wtorek wypogodzi się na wschodzie. Od zachodu natomiast będą przemieszczać się w głąb kraju przelotne opady deszczu rzędu 5-10 l/mkw., miejscami może też zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 st. C na Nizinie Szczecińskiej, przez 15 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Mazowszu. Będzie wiać umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach rozpędzając się do 40-60 kilometrów na godzinę, z kierunków południowych.

Źródło x-news.pl

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz