Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki

Reprezentacja Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wzięła udział w Mistrzostwach Polski Polskiego Zawiązku Karate Kontaktowego. Zawody odbywały się w kategoriach młodzików, juniorów i seniorów w bardzo mocnej formule według japońskich przepisów turniejowych.

2023/04/img-0206-jpg_64464ad65b9ab

- Zawodnicy mogli stosować wszystkie techniki tak jak na mistrzostwach Europy i świata. To bardzo wymagająca formuła walki dla zawodników z bardzo dużym doświadczeniem turniejowym. Zmagania w Limanowej okazały się dla naszego klubu bardzo owocne - mówi Radosław Grabowski, szkoleniowiec OKKK.

Wśród seniorów Michalina Chrobot wywalczyła srebro w kategorii -65 kg. W drodze do finału pokonała w spektakularny sposób dwie przeciwniczki i dopiero w ostatniej walce zabrakło jej sił, aby pokonać w bardzo wyrównanej walce przeciwniczkę ze Szczecina.

W konkurencji kata seniorów Maciej Grabowski wywalczył brązowy medal, rywalizując z najbardziej utytułowanymi zawodnikami w Polsce. W kategorii juniorów - 60 kg Aleksander Cydejko wywalczył tytuł mistrza Polski, pokonując w drodze do finału zawodników z Brzostka i Otwocka. W kategorii juniorów młodszych -70 kg Kacper Podbielski świetnie wygrał walkę w eliminacjach, jednak w półfinale uległ zawodnikowi z Bielska.

Przemysław Wielądek w kategorii młodzików również miał podobną sytuację, efektownie wygrywając eliminacje i zaliczając porażkę w półfinale. Obaj wymienieni zajęli trzecie miejsca. Najmniej
szczęścia miał Adam Kwasiborski, który w eliminacjach po wyrównanym pojedynku przegrał poprzez wskazanie sędziów i zajął ostatecznie szóste miejsce.

Sensei Radosław Grabowski przewodniczył składowi sędziowskiemu podczas konkurencji kata juniorów oraz kumite juniorów. Sensei Tomasz Marcjaniak opiekował się zawodnikami i sekundował podczas walk. OKKK uplasował się na 11 miejscu w klasyfikacji drużynowej. W mistrzostwach wzięło udział 325 zawodnikom z 62 klubów z 12 organizacji karate kontaktowego Polski oraz gościnie drużyna z Łotwy.

Zawodnicy w wieku 12-17 lat rywalizowali w prawie pełnych przepisach kyokushin i bez hogo (pancerzy na tułów) w przepisach All Kick. Walki seniorów także były toczone w pełnej japońskiej formule. Zawody odbywały się we wspaniałej oprawie. Główna mata znajdowała się na podwyższeniu i była oświetlona rampą świetlną. Medaliści kategorii seniorów otrzymali nagrody finansowe, co w świecie całkowicie amatorskiego sportu, jakim jest w Polsce karate kyokushin zdarza się niezwykle rzadko. Organizatorem zawodów był Limanowski Klub Karate Kyokushin.