Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Inne


"O naturze światła dziennego" - wernisaż wystawy Kai Kozon w Galerii Sztuki Jatki

W Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się wernisaż wystawy "O naturze światła dziennego" autorstwa Kai Kozon, znanej polskiej artystki, malarza i rysownika. 

2023/05/wernisaz-wystawy-kai-kozon-fot-miejski-dom-kultury-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_646b697da370a Fot. Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej

14 czerwca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Jatki odbędzie się wernisaż nowej wystawy artystycznej Kai Kozon - "O naturze światła dziennego". Wystawa prezentuje unikalną perspektywę młodej, ale już znanej polskiej artystki na rolę światła w sztuce malarskiej. Kaja Kozon, urodzona w 1996 roku w Warszawie, to ceniony malarz i rysownik, którego prace zdobią ściany zarówno muzeów, jak i prywatnych kolekcji na całym świecie. Jej droga do sukcesu w świecie sztuki była równie imponująca, jak jej dzieła.

Kozon studiowała malarstwo olejne na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2015-2020. Zaszczytnie ukończyła studia z wyróżnieniem rektorskim w pracowni dr hab. Piotra Wachowskiego. Rok 2020 przyniósł jej także pierwszą lokatę na liście rankingowej najlepszych absolwentów jednolitych studiów magisterskich na tej prestiżowej instytucji.

Przez całe lata studiów, jej niesłabnące zaangażowanie i nieustanne osiągnięcia były wielokrotnie nagradzane. Kaja Kozon została laureatką Nagrody Fundacji im. Marka Marii Pieńkowskiego w 2016 roku, a także otrzymała stypendium rektorskie za wyniki w nauce przez trzy kolejne lata - 2015/16, 2016/17, 2017/18. W 2019 roku dołączyła do elitarnego grona stypendystów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od momentu ukończenia studiów, Kozon wystawiła swoje prace na piętnastu wystawach indywidualnych i jedenastu wystawach zbiorowych, zdobywając uznanie krytyków i publiczności. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie, a także w prestiżowych kolekcjach prywatnych w Polsce, Francji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.