Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


"Potańcówki Wiejskie" - Nowy Program Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, rozpoznając ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi jako integralną część dziedzictwa kulturowego Polski, ogłasza nowy program "Potańcówki Wiejskie". Jest to inicjatywa skierowana do wspierania i promowania tradycyjnej kultury ludowej na lokalnym poziomie.

2023/05/potancowki-wielkie-fot-narodowy-instytut-kultury-i-dziedzictwa-wsi-jpg_646de6378a956 Fot. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Kultura ludowa jako punkt centralny

Program "Potańcówki Wiejskie" stawia na środku sceny kulturę ludową. Jest to krok w stronę przeciwdziałania zapominaniu o unikalnym dziedzictwie, jakim są tradycje, muzyka i tańce polskiej wsi. Celem jest upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. Poprzez ten program, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi dąży do utrwalenia lokalnego repertuaru muzyki wiejskiej i zwrócenia uwagi młodego pokolenia na wartość tych tradycji.

Wspieranie wykonawców i artystów

Program ma również na celu wspieranie wykonawców i artystów specjalizujących się w tradycyjnej muzyce wiejskiej. Program daje możliwość zdobycia dofinansowania na poziomie 100 proc., z maksymalną kwotą dofinansowania do 10 tys. złotych. Dofinansowanie jest dostępne dla różnych podmiotów, w tym kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury.

Jak wnioskować?

Aby złożyć wniosek, należy zarejestrować się na stronie https://witkac.pl/ i skorzystać z generatora wniosków. Wnioski są przyjmowane elektronicznie. Termin składania wniosków to 22 maja - 16 czerwca 2023. Wnioski będą podlegały ocenie formalnej i merytorycznej, a ogłoszenie wyników planowane jest na koniec lipca.

Kiedy odbędą się potańcówki?

Potańcówki mają miejsce w okresie sierpnia - października 2023. Do uczestnictwa w programie zachęcane są wszystkie podmioty, które chcą umocnić lokalne dziedzictwo kulturowe i dać życie tradycyjnej muzyce wiejskiej.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi z niecierpliwością oczekuje na zgłoszenia i zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej wyjątkowej okazji. W trosce o zachowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego naszej wsi, program "Potańcówki Wiejskie" to doskonała okazja do świętowania i zrozumienia unikalnej kultury polskiego środowiska wiejskiego.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.