Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pogoda


Uwaga, burza! IMGW wydał ostrzeżenie dla powiatu ostrowskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla powiatu ostrowskiego. Prognozowane są burze z gradem, które mogą przynieść znaczne opady deszczu i silne wiatry.

2023/05/burza-jpg_646f09d349a00 Zdjęcie ilustracyjne

Zgodnie z informacją od IMGW przewiduje się, że burze mogą przynieść silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm. Wiatr może osiągnąć prędkość do 65 km/h, a miejscami może również wystąpić grad. Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku 25 maja od godziny 11.00 do godziny 23.00.

Raport z IMGW wskazuje, że prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk meteorologicznych wynosi 85 proc. Co oznacza, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego powinni zachować szczególną ostrożność i przygotować się na możliwe skutki takiego zjawiska atmosferycznego.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.