Opublikowano . Powiat ostrowski | Sport | Pozostałe


"Bądź aktywny z mistrzem" - Gwiazdy sportu inspirują młodzież w Szkole Podstawowej w Nurze (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nurze odbyło się spotkanie Szkolnego Klubu Sportowego "Bądź aktywny z mistrzem", pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wydarzenie podkreślało ważność aktywności fizycznej w życiu młodych i starszych osób, a także promowało ducha sportowej rywalizacji i współpracy.

2023/05/spotkanie-z-gwiazdami-sportu-w-nurze-fot-ostrowmaz24-jpg_646f508288a27

W poniedziałek 22 maja o godz. 10.00 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nurze stała się areną inspirującego spotkania sportowego. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach działalności Szkolnego Klubu Sportowego, pod hasłem "Bądź aktywny z mistrzem". Szkoła gościła wybitne gwiazdy sportu oraz znamienite osoby, które razem tworzyły atmosferę prawdziwej sportowej pasji. Spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem wszystkich gości i uczniów, którzy mieli okazję wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Wśród przybyłych na spotkanie byli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, dyrektor Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego Urszula Włodarczyk, burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer, czy też wójt gminy Nur Rafał Kruszewski. Wszyscy podkreślali, jak ważna jest aktywność fizyczna w życiu zarówno młodych, jak i starszych osób.

Następnie przyszła pora na prezentację gwiazd sportu, które zaszczyciły nas swoją obecnością. Byli to: Jacek Wszoła - złoty i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu i Moskwie, Kamila Lićwinko - dwukrotna finalistka Igrzysk Olimpijskich w skoku wzwyż w Rio de Janeiro i w Tokio, Halowa Mistrzyni Świata, Maciej Kęsicki – srebrny medalista Mistrzostw Europy w Para Taekwondo, Emilia Ankiewicz – lekkoatletka – ósma zawodniczka Mistrzostw Europy w biegu przez płotki, olimpijka z Rio de Janeiro oraz Martyna Krawczyńska - absolwentka Szkoły Podstawowej w Nurze specjalizująca się w dłuższych biegach i zdobywająca wiele medali w mistrzostwach Polski.

Kolejnym punktem programu była rozgrzewka, w której uczniowie mieli okazję przygotować się do dalszych sportowych zmagań, a po krótkim czasie nadszedł moment, na który wszyscy uczestnicy czekali z niecierpliwością. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, co pozwoliło na efektywne zorganizowanie dalszej części spotkania. Każda z grup miała możliwość przejścia przez stacje z różnorodnymi ćwiczeniami. Były to m.in. ćwiczenia na skoczność i szybkość, strzelanie z łuku, oraz zadania związane z koncentracją i współpracą. Wydarzenie stanowiło nie tylko wyzwanie, ale również wspaniałą sportową zabawę dla wszystkich uczestników.

Różnorodność stacji pozwalała na rozwijanie różnych umiejętności i kształtowanie wielu aspektów sprawności fizycznej, a także umiejętności związanych z zespołowością i koncentracją. Każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie i skorzystać z tej niezwykłej okazji, by spróbować swoich sił w różnych dziedzinach sportu.

Spotkanie w ramach Szkolnego Klubu Sportowego "Bądź aktywny z mistrzem" zakończyło się wielkim aplauzem oraz ogólną satysfakcją z udziału w tak inspirującym i motywującym wydarzeniu. To było niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników, które na pewno pozostanie w ich pamięci.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: "Bądź aktywny z mistrzem" - Gwiazdy sportu inspirują młodzież w Szkole Podstawowej w Nurze (zdjęcia)

1/110
2/110
3/110
4/110
5/110
6/110
7/110
8/110
9/110
10/110
11/110
12/110

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.