Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Będzie coraz cieplej. Prognoza pogody na najbliższe dni

Poniedziałek przyniesie słoneczną aurę. W drugiej części dnia prognozuje się wzrost zachmurzenia na południu kraju. Pod koniec dnia lokalnie na krańcach południowych i południowo-zachodnich pojawi się słaby, przelotny opad deszczu o sumie 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 21-23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24-25 st. C na pozostałym obszarze kraju. Powieje słaby i umiarkowany, zmienny wiatr.

2022/07/pogoda-lato-ostrowmaz24-7-jpg_62bef3130c529

We wtorek system frontów atmosferycznych obejmie południową Polskę, przynosząc miejscami przelotne opady deszczu i burze, których strefa w kolejnych dniach obejmie również wschodnią i centralną część kraju. Tego dnia będzie przeważnie słonecznie. Jedynie na południu kraju wystąpi duże zachmurzenie i miejscami przelotnie popada deszcz rzędu 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Tam też pojawią się pojedyncze burze, podczas których spadnie do 10-20 l/mkw. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 26 st. C w centrum i na zachodzie. Południowo-wschodni wiatr okaże się umiarkowany.

W środę na północnym zachodzie, północy i częściowo w centrum kraju zapowiada się pogodny dzień. W pozostałej części Polski wystąpi kłębiaste umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 5-30 l/mkw. Synoptyk ostrzega, że pojawią się też umiarkowane, miejscami silne burze z opadami gradu. Podczas tych zjawisk może padać ulewny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Podkarpaciu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr, na Wybrzeżu będzie wiał z północy. 

Źródło x-news.pl

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.