Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Inne


Eko-Świadomość na wesoło - Rodzinny Piknik w Broku!

Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Broku stał się miejscem Ekologicznego Pikniku Rodzinnego. Burmistrz Marek Młyński, za sprawą środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zaprosił mieszkańców na dzień pełen atrakcji edukacyjnych i zabawy.

2023/06/ekologiczny-piknik-rodzinny-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-jpg_64804533e006b Fot. Urząd Miasta i Gminy Brok

W piękny, sobotni dzień, 3 czerwca, wielu mieszkańców miasta i gminy Brok skierowało swoje kroki ku terenowi Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Wszystko za sprawą Ekologicznego Pikniku Rodzinnego, na który zaprosił wszystkich burmistrz miasta, Marek Młyński. Wydarzenie to miało na celu nie tylko zapewnienie doskonałej zabawy, ale przede wszystkim edukację ekologiczną mieszkańców. Piknik oficjalnie rozpoczął się o godzinie 13.00, kiedy to burmistrz Młyński powitał zgromadzonych i poinformował, że impreza została sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Kwota wyniosła aż 30 tys. złotych, co tylko potwierdza, jak duże znaczenie przykłada się do edukacji ekologicznej. Zaszczytny patronat nad wydarzeniem objęła Minister Klimatu i Środowiska, Anna Moskwa.

Wśród atrakcji największe zainteresowanie wzbudził konkurs "Eko Moda 2023", podczas którego modele i modelki prezentowali kreacje inspirowane modą ekologiczną. Było to dowodem na to, że moda i ekologia mogą pójść w parze, zachęcając do przemyślanych wyborów konsumenckich. Jednym z najciekawszych punktów programu były stanowiska tematyczne przygotowane przez nauczycieli. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach z sadzenia ziół, doświadczeniach z energią, malowania ekotoreb, czy tworzenia kalendarza metodą scrapbookingu. Na pewno niezapomnianym doświadczeniem był też upcykling, gdzie najmłodsi mogli stworzyć zwierzaki skarpeciaki, pokazując, że kreatywność nie zna granic.

Piknik przyciągnął też liczne rodziny do namiotu Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka, gdzie można było podziwiać różnorodność przyrody: od owadów w gablotach, przez naturalne poroże jelenia, po interaktywne zabawy z kołem fortuny. Mini zoo z królikami, kurczętami, kucykiem Tornado, kozą Loki i kozłem Mietkiem również cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Zaangażowanie w kwestie ekologiczne pokazała także Lokalna Grupa Działania Zielone Sioło, organizując konkurs plastyczny "Jestem EKO - i co z tego... wynika". Uczestnicy mieli okazję wyrazić swoje przemyślenia na temat ekologii poprzez sztukę, co zdecydowanie pokazało, że świadomość ekologiczna jest już mocno zakorzeniona w społeczności lokalnej. Na terenie pikniku nie zabrakło również animatorów, którzy malowali twarze dzieciom, tworzyli brokatowe tatuaże, skręcali balony i zaplatali warkoczyki. Naukę można było połączyć z zabawą na stanowisku z rękodziełem, gdzie można było wykonać myjkę z konopi lub popracować nad przedmiotami z drewna.

Cieszyła oko wystawa prac rękodzielniczych, wśród których znalazły się dekoracje z mchu, przedmioty z drewna oraz ręcznie robione czapki i biżuteria. Natomiast dla tych, którzy szukali chwili relaksu, Biblioteka Publiczna w Broku przygotowała specjalną strefę, gdzie przy kąciku czytelniczym można było poczytać książki o tematyce ekologicznej.

Radość na twarzach najmłodszych sprawiła bezpłatna strefa zabaw z dmuchańcami, watą cukrową i wieloma innymi atrakcjami. Tętniło życiem także boisko szkolne, gdzie w meczach piłki nożnej rywalizowały ze sobą drużyny ze Szkółki Piłkarskiej Brok, MKS Ostrowianka oraz Kosovia z Kosowa Lackiego, a na głodnych i spragnionych czekały stoiska gastronomiczne. Muzyczny akcent na pikniku postawił BEDI, wykonawca hitu "Miliony gwiazd". Na scenie zaprezentowały się też czirliderki z ZPPO w Broku, a na zakończenie imprezy publiczność zachwycił zespół Co Jest Grane.

Cały dzień pełen był ekologicznej edukacji, zabawy i radosnej atmosfery. Organizatorzy zadbali, by każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie. Przy pięknej pogodzie i atrakcyjnym programie z ekologią w roli głównej, czas minął niezwykle szybko. Cieszymy się, że mieliśmy okazję być częścią tego wydarzenia i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w Broku.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.