Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Pozostałe

Wardaszka ze srebrem!

Wielkie osiągnięcie Martyny Wardaszki i reprezentacji Polski w rugby siedmioosobowym.

2023/06/wardaszka-jpg_649d5af37ce77

Zawodniczka z Ostrowi Mazowieckiej wraz z koleżankami wywalczyły wicemistrzostwo podczas Igrzysk Europejskich, które odbywają się w Polsce!

Biało-czerwone radziły sobie świetnie. Dopiero w finale znalazły lepsze od siebie. Wielka Brytnia ograła 33:0 (19:0) ekipę Polski. Stawką meczu - poza złotym medalem - była bezpośrednia kwalifikacja olimpijska na igrzyska w Paryżu. W półfinałach Polki pokonały reprezentację Czech 29:7 (15:7), a Wielka Brytania okazała się lepsza od Belgijek 36:12 (12:12).

Zespoły, które zajęły drugie (Polska) i trzecie miejsce (Czechy) o prawo startu na igrzyskach będą rywalizować w barażu interkontynentalnym.