Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Zaangażowanie i aktywizacja: Program Rządowy "KLUB" 2023 w Brokowskim Klubie Karate Kyokushinkai

Od niewielkiego lokalnego klubu karate do stacji, gdzie każdy młody entuzjasta sportów walki może rozwijać swoje umiejętności i marzenia. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai (BKKK) stał się realnym testamentem dla rosnącej skuteczności Programu Rządowego "KLUB" - edycji 2023.

2023/07/2-1-jpg_64c7adc33cfdc Fot. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai

Program "KLUB" został zaprojektowany z myślą o podtrzymaniu i rozwijaniu sportowej kultury wśród młodej populacji Polski. Ośmiela dzieci i młodzież do podejmowania regularnej aktywności fizycznej, jednocześnie zrównując szanse na dostęp do strukturyzowanych zajęć sportowych. Celem jest nie tylko promowanie zdrowia i dobrobytu, ale także tworzenie solidnych fundamentów dla przyszłych atletów i sportowców.

BKKK, jako jedna z podstawowych jednostek struktury organizacyjnej polskiego sportu, skutecznie wykorzystuje dofinansowanie z Programu "KLUB". Jego nadrzędnym celem jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży, poprzez dostarczenie odpowiednich narzędzi do szkolenia i rozwoju.

W ramach najnowszej edycji programu, klub BKKK otrzymał dodatkowy sprzęt sportowy, który bezpośrednio wpływa na jakość oferowanych treningów. Do nowych akcesoriów należą: tarcze treningowe, packi do kopania, ochraniacze na dłonie, ochraniacze tułowia, skakanki. Dzięki tym narzędziom, trenerzy są w stanie przekazać niezbędną wiedzę na temat technik karate w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku.

Efekty Programu "KLUB" są widoczne nie tylko na salach treningowych, ale także w postawach i zachowaniu uczniów. Młodzi sportowcy pokazują zwiększone zaangażowanie, poprawę zdolności koordynacyjnych i wytrzymałości, a także rosnącą pasję do karate. Wszystko to jest możliwe dzięki wsparciu rządu i jego zaangażowania w rozwój sportu w Polsce.

Program "KLUB" 2023 to dowód na to, że inwestycje w aktywność fizyczną i sport na poziomie lokalnym mogą przynosić wielkie korzyści. A Brokowski Klub Karate Kyokushinkai jest doskonałym przykładem, jak zaangażowanie, determinacja i odpowiednie wsparcie mogą pomóc w kreowaniu zdrowego, aktywnego społeczeństwa i przyszłych mistrzów sportu.

2023/07/2-1-jpg_64c7adc33cfdc Fot. Brokowski Klub Karate Kyokushinkai

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.