Opublikowano . Powiat ostrowski | Firmy i instytucje | ZGK


Mieszkańcy gminy Małkinia Górna będą mieli utrudnienia z jakością wody w kranie

Urząd Gminy w Małkini Górnej poinformował o utrudnieniach w dostępie do wody z kranu. Są one spowodowane nadmiernym poborem wody. W związku z tym woda może mieć wahania ciśnienia i zabarwienie.

2023/08/bateria-zlewozmywakowa-biala-zamknij-sie-58702-1745-jpeg_64ca1d8cae789

- Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Małkini Górnej informuje, że ze względu na bardzo duży pobór wody z wodociągów zasilanych z suw w Kańkowie i ciągłe wahania ciśnień w sieci wodociągowej, a przez to spowodowane zabarwianie wody jesteśmy zmuszeni do płukania całej sieci wodociągowej w dniach 02.08.23r. od godz. 23:00 do godz 5:00 dnia 02-03.08.23r. oraz od godz.23:00 do godz.5:00 dnia 03-04.08.23r. Po płukaniu sieci może wystąpić zabarwienie wody i prosimy o indywidualne przepłukanie przyłączy domowych dla miejscowości Małkinia Górna: ul.Brokowska, Kościelna, 1 maja, Ostrowska, Strażacka oraz Sumiężne, Klukowo, Glina, Małkinia Dolna, Orło, Niegowiec, Żachy Pawły, Daniłowo, Daniłowo-Parcele, Daniłówka II, Daniłówka I, Błędnica - czytamy na stronie gminy. 

Władzie gminy apelują o ograniczenie zużycia wody, ponieważ wciąż zmagamy się z ogromną suszą. Ograniczenia mają dotyczyć głównie podlewania ogrodów, mycia samochodów itp. Podczas deszczu warto zbierać deszczówkę, po czym wykorzystywać ją do celów technologicznych. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.