Opublikowano

Antycyklon Lotte odsuwa chłód. W długi weekend nawet 35 stopni i burze na linii nawałnic

Pogoda w kolejnych dniach znów stanie się bardziej typowa dla lata. Pogodowe stery przejął antycyklon (wyż) Lotte, który odsuwa od naszego kr
Fot. x-news

Pogoda w kolejnych dniach znów stanie się bardziej typowa dla lata. Pogodowe stery przejął antycyklon (wyż) Lotte, który odsuwa od naszego kraju chłód. W wielu regionach zrobi się upalnie. Jednak w przyszłym tygodniu możliwy jest także powrót gwałtownych zjawisk, takich jak burze z ulewnym deszczem i gradem.

W piątek możemy spodziewać się małego i umiarkowanego zachmurzenia, tylko okresami na północy okresami chmur będzie więcej. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej, przez 23/24 st. C w centrum kraju do 24/25 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku oraz w Małopolsce. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu i północnego zachodu.

Sobota będzie pogodna, jedynie po południu na północnym zachodzie zachmurzenie wzrośnie do dużego, a pod wieczór możliwe są też przelotne opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni, skręcający od zachodu na południe wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Niedziela na północy, zachodzie i w centrum kraju przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. Na południowym zachodzie i w centrum możliwe są także burze z gradem i opadami rzędu 30 l/mkw. Pogodnie będzie jedynie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 st. C na Pomorzu, przez 29 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr nadchodzący z zachodu będzie na ogół słaby i umiarkowany, tylko w burzach powieje silnie.

W poniedziałek będzie pogodnie. Tylko na Pomorzu utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie, może przelotnie padać deszcz do 10 l/mkw., a także zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie od 28 st. C na północy, przez 30 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Podczas burz będzie przybierać na sile.

Wtorek upłynie pod znakiem pogodnej aury, tylko na zachodzie kraju zachmurzenie może być duże i niewykluczone są przelotne opady deszczu. Pod wieczór możliwe są burze z gradem i opadami do 30 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 33 st. C w centrum kraju, do 34 st. C na Podkarpaciu. Słabo i umiarkowanie powieje z południa, w czasie burz wiatr może wiać silniej.

 

Źródło: x-news

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz